Mobile Place KONUM

VOYAGER YENİ

Bakım: 1.250

Bakım ucreti:1.250TL (8lt.Mobil 5W30 motor yagi,yag filtresi,hava filtresi,gerekiyorsa direksiyon yagi,gerekiyorsa fren yagi,iscilik,sarf malzemeler


2.8lt.Dizel bu model aracta ilk triger kayisi 180 bin km.de degistirilir.Ucreti hersey dahil 1.970 TL dir.ORJİNAL PARÇADIR

Km bazında değişmesi gereken parçalar.
Her 10.000 km ve katlarında periyodik bakım yapılmalıdır.1.250TL
Her 40.000 km ve katlarında şanzıman ve arai şanzıman yağları değişmelidir.1.370TL
Her 50.000 km ve katlarında mazot filtresi değişmelidir.345TL

CHRYSLER GRAND VOYAGER TEKNİK BİLGİLERİ
2.8 litre silindir hacim
163 HP güç üreten motor
6 ileri otomatik şanzıman kombinasyonu
0-100 km/s hızlanmasını 11.9 sn′de
193 km/s′lik maksimum hız
100 km′de ortalama 7.9 litre yakıt tüketiyor.

VOYAGER GEÇMİŞİ
MPV sınıfının öncüsü olarak dikkat çeken ve 27 yılda dünya çapında 30 milyon adetten fazla satılan Chrysler Voyager′ın Avrupa pazarlarında yollara çıkmaya başlayan Lancia markalı versiyonu, ülkemizde 163 HP′lik 2.8 litrelik dizel motor ve 6 ileri otomatik şanzıman kombinasyonuyla tercih edilebiliyor.
89 bin 300 Euro′luk satış fiyatına sahip Lancia Voyager, yeni ızgara ve ön/arka tampon tasarımı, LED ışık teknolojisini kullanan arka aydınlatma grubuyla birlikte yeni tip tavan çıtalarıyla farkını ortaya koyabiliyor. İç mekân sihirbazı olarak ön plana çıkan Lancia Voyager′ın zengin standart donanımları arasında 6 hava yastığından 40 GB′lik hard diske ve navigasyona, Stow N′Go koltuk sisteminden geri görüş kamerası ve 3 bölgeli tam otomatik klimaya kadar birçok ekipman yer alıyor.
27 yılda dünya çapında 120 ülkede otuz milyondan fazla satılan ve çok amaçlı araç sınıfının (MPV) benzersiz bir simgesi olarak dikkat çeken Chrysler Voyager′ın Avrupa ülkelerinde Lancia markasıyla pazarlanan versiyonu, ülkemizde de satışa sunuldu. Tofaş çatısı altındaki Lancia Türkiye tarafından Haziran ayı itibariyle satışa sunulan Lancia Voyager, ülkemizde sadece 163 HP güç üreten 2.8 litrelik dizel motor ve 6 ileri otomatik şanzımanlı kombinasyonla müşterilerin beğenisine sunuluyor. İç mekân sihirbazı olarak ön plana çıkan Lancia Voyager′ın zengin standart donanımları arasında; 6 hava yastığı, ESP, ABS, lastik basınç monitörü, geri görüş kamerası, arka park sensörü, yağmur sensörü, hız sabitleyici, direksiyondan kumandalı müzik sistemi, 40 GB′lik hard disk, AUX girişi, Bluetooth, UConnect Sistemi, navigasyon, deri döşeme, Stow N′Go koltuk sistemi, ısıtmalı ön ve 2. sıra koltuklar, elektrikli sürgülü sağ ve sol kapılar, elektrikli bagaj kapağı, 3 bölgeli tam otomatik klima, xenon farlar, far yıkama sistemi ve 17 inç′lik alaşım jantlara kadar birçok ekipman yer alıyor.
Lancia Voyager: Gerçek VIP Konforu!
Lancia Voyager, yeni ızgara ve ön/arka tampon tasarımı, LED ışık teknolojisini kullanan arka aydınlatma grubuyla birlikte yeni tip tavan çıtalarıyla farkını ortaya koyabiliyor. MPV segmentinin referans noktası olan Lancia Voyager, 5.21 metre uzunluğa, 1.99 metre genişliğe ve yaklaşık 3.1 metrelik aks mesafesi üzerinde 1.75 metrelik yüksekliğe sahip yapısıyla geniş bir yaşam alanı sunmayı başarıyor.
Chrysler tarafından patenti alınan Stow N′Go sistemi, Lancia Voyager′a kabin içinde pratik VIP konforu sağlayan en önemli unsurların başında geliyor. Tabana katlanabilen iki koltuk sırası ve koltuklar dik durumdayken kullanılabilecek pratik saklama kabinlerinden meydana gelen sistem sayesinde ikinci ve üçüncü sıradaki koltuklar (60/40 ayrılabilirler), başlıkları kaldırmaya gerek olmadan basit hareketlerle eğilebilir ve tabanla bütünleşecek şekilde katlanabiliyor. Bu şekilde bagajların ve özellikle büyük yer kaplayan cisimlerin taşınması için gereken yüzey elde edilirken kolaylıkla bir yükleme alanı elde edilebiliniyor. Bununla birlikte koltuklar dik konumdayken de taban panelinde yer alan pratik kabinler saklama alanı olarak kullanılabiliyor.
Yenilikçi UConnect Medya Merkezi′nde farklı multimedya kaynaklarının ve çıkışlarının kolay kontrolü için dokunmatik ekran ve ses komutları özelliği (mikrofon, dikiz aynasına yerleştirilmiştir) bulunmaktadır. Araca monte edilen multimedya dosyalarını iPod® bağlayarak veya MP3 çalarlar için yardımcı girişleri kullanarak kişiselleştirmek mümkündür. Medya Merkezi′nde aynı zamanda bir USB ara yüzüyle müzik dosyalarının, fotoğrafların veya sesli mesajların saklanabileceği 40 GB sabit disk ve modern bir Radyo/CD/DVD/MP3/WMA destekli sistem yer almaktadır. Yazılım ve navigasyon haritalarının yanı sıra sabit disk, modele göre değişiklik gösterecek şekilde yaklaşık 6,700 hat kaydedebilir. Saklama kabininde bulunan USB girişine analog bağlantıyla dijital bir cihaz bağlayarak MP3 ve WMA formatında saatlerce dijital müzik dinleyebilme imkânı da sağlanıyor.
Lancia Voyager′ın süspansiyon sistemi ise her türlü yol şartlarında keskin ve hızlı sürüş tepkisi gibi gerekliliklerin yanı sıra maksimum yolculuk konforu yaratacak şekilde Avrupa yollarında kullanım için özel olarak yeniden tasarlanmıştır. Lancia Voyager′ın ön bölümünde yeni yük koşullarına göre ayarlanmış MacPherson tipi travers ve üçgen kol; arkada ise mükemmel yol tutuşunu yakalamak için viraj demiri eklenmiş yarı bağımsız süspansiyon sistemine yer veriliyor.

Parça Fiyatları, Markaları, Ülkeleri ve Kalite Dereceleri
V kayışı 342 TL Gates veya Continental Orjinal
Polen filtresi 225 TL Fuji Marka karbonlu polen (1. Kalite Yerli ürün)
Ön fren disk takım 1,630 TL Brembo veya Ferodo (1. Kalite Alman ve İtalyan)
Ön fren balata 570 TL Ferodo(1. Kalite Alman ve Amerika)
Arka fren balata 460 TL Brembo veya Ferodo(1. Kalite Alman ve İtalyan )
Ön silecek takım 225 TL Valeo (1. Kalite Fransa)
Mazot filtresi 345 TL Mann,Mahle veya Bosch (1. Kalite Alman)
Klima gazı 220 TL Wutse veya Dupont (1.Kalite Almanya veya Belçika)
Şanzuman yağı 1,340 TL MOBİL ATF(1.Kalite Amerika)
Şanzuman filtre ve conta 375 TL Meyle (1.Kalite Almanya)